מי מנצח? חזיר בר או רכבת ?

השבוע (נוב' 2020) הוכיחו חזירי הבר שידם על העליונה, כאשר גרמו לאחד הקרונות של הרכבת שעברה באזור בנימינה, לרדת מהמסילה ולהיזקק לטיפול ותיקון.
הדבר גרם גם לעיכובים ושיבושים בתנועת הרכבות באזור.
לא נמסר מרכבת ישראל לגבי מצבם של החזירים, אבל עדין, הם הורידו את הרכבת מהמסילה ושיבשו את תנועת הרכבות באזור הצפון.

רכבת ישראל – שינויים בתנועת הרכבות

רכבת ישראל הודיעה שהחל מ 6 בינואר 2019 ועד להודעה חדשה יחולו שינויים בתנועת הרכבות. זאת בשל עבודות בין תחנות הרכבת בתל אביב – תחנת רכבת תל אביב ההגנה ותחנת רכבת תל אביב סבידור. מדובר בעבודות הסבת המסילות להנעה חשמלית. מומלץ להתעדכן בלוח הזמנים של רכבת ישראל.

נוסעים ברכבת גם בחנוכה

חג חנוכה בפתח, ובכל רחבי הארץ יתקיימו מופעים ואטרקציות לילדים ומבוגרים. רכבת ישראל מגיעה היום להרבה נקודות בארץ מהצפון ועד לדרום, ולכן מומלץ לנסוע ברכבת וכך גם ליהנות מהדרך ולחסוך את העמידה בפקקים. עם רכבת ישראל אפשר להגיע לכל מקום בארץ, ירושלים, חיפה, כרמיאל, עכו, עתלית, תל אביב, פארק הירקון, באר שבע, שדרות, אשדוד ועוד.

רכבת מהירה לירושלים

הרכבת המהירה לא כל כך מהירה בהתנהלות שלה, וגם באמון שהציבור נותן לקו הזה, שהתחיל עם תקלות חוזרות ונשנות. רק בישראל מקימים רכבת במשך שנים רבות, ולוקח עוד כמה שנים כדי שהיא תתחיל לעבוד כמו שצריך ללא תקלות (תקופת הסתגלות? 10 שנים?) , וכאשר סוף סוף בעוד כמה שנים הקו יהיה פעיל ויהיו נוסעים, יתברר שהציוד ישן כי התחילו לבנות אותה לפני 20 שנה עם ציוד של לפני 20 שנה.

זו כנראה המציאות או שזה עוד סיפור מסיפורי חלם.

 

האם נסיעה ברכבת היא בטוחה? לא בטוח! גם רכבת ישראל כמו חברות רכבות בכל העולם, נערכת לגל איומים ומתקפות סייבר על המערכות המפעילות ושולטות על הרכבת – חדשות רכבת – 31.1.18

מתקפות סייבר של האקרים בכוונה להזיק למערכות רכבת בכל העולם, הן לא דבר חדש אך הן כן דבר שהולך ומתעצם. גם רכבת ישראל החלה להיערך אל מול הסכנה הזו, וזאת כדי להבטיח את שלומם של נוסעי הרכבת.

רכבת מהירה לירושלים – שר התחבורה ישראל כץ השתתף בנסיעת הניסוי של הרכבת המהירה לירושלים – חדשות רכבת – 16.1.18

שר התחבורה ישראל כץ השתתף בנסיעת ניסוי של הרכבת המהירה לירושלים. ניכרת הייתה התרגשותו של השר כץ, אשר בהזדמנות זו פרסם גם את שמה של מסילת הרכבת החדשה, שתקרא מסילות דוד המלך. לדבריו של השר ישראל כץ מסילת הרכבת מחברת את המרכז לירושלים ושמה יחבר אותנו להסטוריה של ירושלים והקשר היהודי בן אלפי השנים לעיר ירושלים. רכבת מהירה לירושלים זו כבר מציאות, והיא תתחיל לפעול החל מחודש מרץ הקרוב, ולדבריו של השר ישראל כץ בשלושת החודשים הראשונים הנסיעה תהייה בחינם. זו ההזדמנות שלכם לבקר בירושלים, להגיע במהירות עם רכבת מהירה לעיר הבירה, וללא תשלום.

תושבי חולון ובת ים, ביום ראשון הקרוב יהיו שיבושים בזמינות הרכבות –  חדשות רכבת – 12.1.18

ביום ראשון הקרוב יהיו שיבושים בתנועה הסדירה של רכבת ישראל באזור חולון בת-ים. בשעות מסוימות לא תעצור הרכבת בתחנות חולון ובת-ים. מומלץ להתעדכן ולמצוא תחבורה חלופית. פרטים נוספים כולל זמנים של השיבושים בתחנות הרכבת ניתן לקבל כאן  

קו רכבת מהיר בין תל אביב לירושלים – עוד מעט זה קורה – נסיעה לירושלים תיקח לנו רק חצי שעה – חדשות רכבת – 9.1.18

בהודעתו היום של שר התחבורה ישראל כץ נתבשרנו שהנסיעה הראשונה בקו רכבת ירושלים תל אביב תתבצע בסוף חודש מרץ הקרוב. את הקו בין ירושלים לתל אביב תחצה רכבת חשמלית מהירה שתגיע למהירות של כ 160 קמ"ש. ולאוהבי החינם, השלב הראשון של הפעלת קו הרכבת לירושלים יהיה חינם לבעלי רב קו. קו זה ישנה ללא ספק את חייהם של הרבה מאזרחי המדינה.

רכבת ישראל תפעיל מדי יום 6 רכבות מהירות בין באר שבע לתל אביב – חדשות רכבת – 31.12.17

בהחלטת שר התחבורה ישראל כץ, תפעיל רכבת ישראל כל יום 6 רכבות מהירות בין באר שבע לאזור המרכז. הקו יחל נסיעתו בתחנת רכבת באר שבע ויסתיים בתחנת רכבת הוד השרון, ובדרך תעצור הרכבת בתחנות תל אביב. מדובר ככל הנראה בפיילוט, שעל פי הדרישה כנראה יתוגבר בעתיד. 

 

רכבת ישראל תפסיק להפעיל את שירות האוטובוסים מתחנת הרכבת בבאר-שבע לעיר הבהדים – חדשות רכבת – 25.12.17

רכבת ישראל החליטה להפסיק את הסעת החיילים מתחנת הרכבת בבאר שבע אל עיר הבהדים. הפסקת הפעילות תחל בתאריך 31 בדצמבר 2017 . חיילים וחיילות המעוניינים לברר אפשרויות חלופיות יכולים לעשות זאת מכאן

 

קו רכבת ישראל באזור העמקים בעפולה שובר שיאים: למעלה מ 2 מליון נוסעים בשנה האחרונה נסעו בקו רכבת העמק – חדשות רכבת – 21.12.17

המציאות עלתה על כל התחזיות, וקו הרכבת שנחנך לפני כשנה, ונועד לחבר בין חיפה לבית שאן, הפך להיות קו רכבת עמוס שהסיע למעלה משני מיליון נוסעים בשנה האחרונה. 

 

חברת טבע עוצרת אך רכבת ישראל ממשיכה לפעול כרגיל – חדשות רכבת – 16.12.17

ההסתדרות תנקוט ביום ראשון צעדי הזדהות עם עובדי חברת טבע, ותשבית חלק ניכר במשק. למרות זאת רכבת ישראל תמשיך לנסוע כרגיל, ותמשיך לתת שירות לנוסעים בתחנות הרכבת בכל הארץ. 

 

רק בישראל – רכבת ישראל מפעילה סיירת נימוסין בתחנות הרכבת ובתוך הרכבת – חדשות רכבת – 3.12.17

בהתחלה זה נראה מוזר, אך מהר מאד מתרגלים לתופעה המעניינת הזו. רכבת ישראל מפעילה סיירת נימוסין. מה זה אומר? אז ככה, הם מסתובבים בזוגות בדרך כלל, ועוברים בקרונות הרכבת ומעירים היכן שצריך לנוסעים ששכחו שהם נמצאים במקום ציבורי ושמו את רגליהם על המושב, או נוסעי רכבת שמדברים בטלפון הסלולרי בקולי קולות ומפריעים לחוויית הנסיעה ברכבת של הנוסעים האחרים. יש לציין שזו ללא ספק יוזמה מעניינת ומבורכת של רכבת ישראל.

רק ביפן – חברת רכבות התנצלה בפומבי על אי דיוק של 20 שניות – חדשות רכבת – 27.11.17

לנו הישראלים זה יכול להיראות מוזר ואולי אפילו מצחיק, אבל את היפנים זה בכלל לא מצחיק, שרכבת הקדימה לצאת 20 שניות קודם לזמן היציאה שלה. דבר זה מצביע על כך שחברת הרכבת צוקובה אקספרס חושבת כל הזמן על לקוחותיה נוסעי הרכבת. ההתנצלות נעשתה למרות שלא הוגשה שום תלונה או טענה מצד הנוסעים. 

שיא במספר הנסיעות של סטודנטים ברכבל בחיפה – חדשות רכבת – 19.11.17

הנהלת המכללה האקדמית גורדון, בחיפה, מצאה פתרון יצירתי ויעיל לבעיית החנייה בקמפוס ופעלה בשיתוף פעולה עם הרכבל- הסטודנטים וסגל העובדים מגיעים למכללת גורדון באמצעות הרכבל בחיפה, שהוסב לצורך העניין לכלי תחבורה אפקטיבי. המיזם שהחל לפני כשנה, כבר מפתיע בנתוניו…

 

חדשות רעות לתושבי דימונה : קו רכבת בין דימונה לבאר שבע ייסגר למשך 4 ימים – חדשות רכבת – 13.11.17 

קו הרכבת המחבר את תחנת רכבת דימונה אל תחנת רכבת באר שבע צפון ייסגר בין התאריכים 16.11 בבוקר עד 19.11 בבוקר. על מנת להקל על נוסעי הרכבת תעמיד רכבת ישראל לרשות הנוסעים, שירות הסעות חינם בין תחנת רכבת דימונה לתחנה בבאר שבע לשני הכיוונים, פעמיים עד שלוש ביום.

 

חדשות טובות לתושבי ראש העין: הסעות חינם לתחנת הרכבת – חדשות רכבת – 9.11.17 

לאחר שנים של בעיית חניה חמורה בתחנת הרכבת של ראש העין, החליטה רכבת ישראל לעשות מעשה ולהעמיד לרשות נוסעי הרכבת תושבי ראש העין, הסעות בחינם מהשכונות אל תחנת הרכבת. פעילות זו תחל ביום ראשון 12.11.17 .  בעיית החניה היא נחלתן של רוב תחנות הרכבת, מה שגורם לנהגים רבים להגיע עם רכבם בשעה מוקדמת בבוקר וכבר לא למצוא מקום חניה ולהסתכן בדוחות של פקחי העירייה המקומית. לאחרונה חילקה עיריית פתח תקווה דוחות בתחנת רכבת קריית אריה, גובה הדוחות היה 500 ש"ח.

קו רכבת מהיר מירושלים לתל אביב – חדשות רכבת – 6.11.17 

תושבי ירושלים יצטרכו להמתין עוד חודשים רבים עד להגשמת החלום של שר התחבורה:
מירושלים לתל אביב בחצי שעה.
דוח מבקר המדינה עולה שישנה הערכה שעבודות החשמול בקו המהיר ירושלים תל אביב יימשכו לפחות עד סוף 2018.
המועד המקורי להפעלת הקו היה בעוד כחודשיים.

 

מחר בבוקר חוזרת רכבת ישראל לתפקוד רגיל – חדשות רכבת – 4.11.17 

רכבת ישראל בקו תל אביב בנימינה חוזרת לפעול החל מבוקר יום ראשון 5.11 ובזה תם שלב קשה מאד לנוסעי הרכבת שנאלצו במשך כמה ימים לחפש חלופות לנסיעה הקבועה והשגרתית שלהם ברכבת. משיחה עם כמה מנוסעי הרכבת ניתן להבין שהשבוע האחרון היה קשה מאד עבורם, והם שמחים על חזרת קו רכבת תל אביב בנימינה לשגרה.

 

שיבושים בקו רכבת תל אביב בנימינה – חדשות רכבת – 1.11.17 

אין רכבת או יש רכבת? שבוע ללא רכבת, אמנם רק בין בנימינה לתל אביב, אך מדובר בקו מרכזי והדבר משבש את השגרה לאלפי ישראלים המשתמשים ברכבת מידי יום, ונאלצים פתאום לחזור לאוטובוסים ומכוניות פרטיות, מה שיוצר עומסים חריגים בכבישים ובתחבורה הציבורית.

קו רכבת בנימינה תל אביב הושבת לשבוע בשל עבודות תשתית יזומות של רכבת ישראל. כל תחנות הרכבת בין בנימינה לאוניברסיטה תל אביב יושבתו עד ל 5 לנובמבר.

 

 

לפוסט הזה יש 4 תגובות

 1. john

  אני תייר הארץ
  למה אין לוח שעות לרכבת , אני בחיפה רוצה להגיד לבן גוריון, אין איפורמציה עם לוח שעות,

 2. יוסי

  אני אדם דתי המתגורר בעפולה, ומעוניין לקבל לוחות זמנים של הרכבת לתל אביב אנא מכם תפרסמו במקומונים החרדיים (שווה פרסום – בעפולה) ע"מ שגם אדם כמוני ללא גישה למדיה (אני שולח את זה מחבר) יוכל לדעת את לוחות הזמנים ולתכנן את עצמו בצורה ראויה

  תודה מראש
  יוסי

 3. רחל פלטין

  גם אם נחמד לסע ברכבת – לא תמיד זה אפשרי. בתחנת רכבת ק. גת הרחיבו את החניה רק ב 140 מקומות. זה ממש שולי ועדיין אי אפשר למצוא חניה ע"י הרכבת. אתם חייבים למצוא פתרון להגעה לרכבת.
  לגבי תחנת רכבת החדשה בכפר מנחם, האם נשקלה הקמת מערכת נתיבים לאופניים כך שתושבי הסביבה לא יהיו תלויים ברכבים?

 4. נפתלי

  מתי מתחילות בבוקר השכם הרכבות מת"א לחיפה.

כתיבת תגובה